Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym miejscem, aby trzymać tam swoje stroje oraz zachować w nich ład. Równie dobrze możemy na nią poświęcić wnękę w ścianie w sypialni. Gdy mamy zamiar wydzielić garderobę od sypialni, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co mamy zamiar tam trzymać. Decyzja o tym, czy potrzeba nam wiele drążków z wieszakami, regałów bądź szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Dobrze jest też zastanowić się czy potrzebujemy więcej miejsca na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba będzie zajmować mało miejsca, rewelacyjnym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępne miejsce na ubrania, jak i przeróżne dodatki. Do niewielkiej garderoby dobrze jest zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która produkuje pojemne szafy ubraniowe. Rewelacyjnym pomysłem będzie także ładowna szafa narożna, która powiększy ilość niezbędnego miejsca do przechowywania naszej odzieży.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Rewelacyjnym wyborem na powiększenie powierzchni użytkowej garderoby będzie wstawienie do niej drzwi przesuwnych, nawet jeśli jest to osobny pokój. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia zwykłych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, żeby światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy niemałą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować też właściwego lustra. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się w trakcie wybierania odpowiedniego stroju, ale również powiększy ono optycznie pokój. Jeśli nasza garderoba jest mała, warto zdecydować się na lustro wiszące. Bardzo dobrą decyzją będzie również wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Kategorie

Publikacje: